
Cruiselivet er over
Cruiselivet er over
Cruiselivet er over for denne gang. Det er utrolig hvor fort dagene går, selv om vi utvidet vinterferien med noen dager!
Vi har hatt en utrolig fin vinterferie, gjorde gått for både kropp og sjel. Det var så deilig å få litt sol og varme på kroppen.
Cruiselivet er en flott ferieform, du våkner nesten hver eneste dag i et nytt land eller en ny by.
Du velger selv om du vil gå i land eller om du bare skal være på båten og kose deg ved bassenget, eller kanskje ta noen spa behandlinger eller trene.
Cruise selskapet har veldig mange forskjellige utflukter du kan melde deg på hvis du ønsker å ha det litt organisert, eller du kan utforske byene selv. De fleste havner har hop on hop off busser som starter sine turer fra havnen og det kan jo være veldig praktisk.
Du kan spise og drikke så mye du ønsker 24/7 – det er alltids et sted som er åpent.

Abu Dhabi- Emiratenes hovedstad

Forrige fredag var vårt anløp Abu Dhabi – hovedstaden i De Forente Arabiske Emirater. En utrolig flott by. Her finner du mange spennende ting å se på og gjøre, men vi nøyde oss med en by sightseeing denne gangen hvor vi fikk med oss det viktigste.
Jeg kan nevne Ferrari World, Louvre museum og Sheik Zayed Grand Mosque.
Vi besøkte også et enormt kjøpesenter, hvor man finner alle kjente merkevarer fra hele verden. Det var ett enormt lekeland for barna, kino og godt med spisesteder. Det var så rent over alt og temperaturen var behagelig når det var over 30° ute.

Abu Dhabi dag 2:
Dag 2 i Abu Dhabi ble bestemt at vi skulle bli i båten og slappe av ved bassenget, og benytte oss av båtens fasiliteter. Det var et godt valg, det var ganske varmt den dagen og mange andre hadde gått i land så det var god plass ved bassenget og faktisk ganske stille. Vi badet og koste oss, leste litt bøker.
Jewel of The Seas
Maten og servisen på denne båten er det ikke noe å si på, menneskene som jobber her er så service innstilte og hjelpsomme. Jeg har ikke noe problem med å skjønne at de vant prisen for best service og fornøyde kunder av alle skipene til RCCL i 2019.
Vi spiste i ala Carte restauranten hver kveld med bordsetting kl 20.30, du har ditt faste bord og dine faste kelnere hver dag. De er så oppmerksomme mot oss gjester at alle føler seg så ivaretatt. Nydelig mat og godt utvalg hver eneste dag.
SHOWTIME!!!
Etter middag hver kveld havnet vi på show, her var det Musicals, konserter og mavedans, forskjellige show hver eneste kveld. Utrolig bra artister og musikere de hyrer inn, og hva de legger i kostymer og kulisser.
Musikal artisten her i huset var i ekstase, hun koste seg veldig. Er ganske deilig når de blir så store og kan henge med oss til sent på kvelden.

De 2 siste dagene lå båten til kai i Dubai!

Vi lå de 2 siste dagene av Cruiset til kai i Dubai, og etter noen dager med sol og bad var vi igjen klare for litt utflukter. Vi dro også her på egenhånd, det viktigste for oss var å komme oss opp i Burj Khalifa verdens høyeste bygning og se vannshowet på Dubai Fountain.
Vi hadde kjøpt billetter på forhånd til Burj Khalifa, anbefales slik at du slipper kø, for det er kø….. uansett dag. Men for en opplevelse. Vi valgte å dra opp i 124 og 125 etasje, det er mulighet for å komme helt opp til 148 etg i denne over 800 m høye bygningen som har 164 etg.
Vi valgte de rimligste billettene til 1590,- kr for 4 stk, skulle vi kjøpt til 148 etg hadde det kommet på nesten 5600,- kr …..valgte heller å shoppe litt og det var høyt nok for oss.
Jeg vil lage et eget innlegg om Dubai neste fredag, for det er en by alle her i huset har lyst til å besøke igjen. Vi bodde en natt på The Palm før vi satte kursen hjemover, og på vei til flyplassen var alle enige om at juleferien burde legges hit. Ingen hadde fått nok av denne fantastiske byen.
Kort uke for oss – Fredag igjen!
Vi utvidet jo vår vinterferie litt ut i denne uken, så her var vi ikke i gang før onsdag. Dere for nyte siste dagene dere som har hatt vinterferie denne uken og god vinterferie til dere i Troms og Finnmark.
GOD HELG OG GOD VINTERFERIE!!!!
Følg meg gjerne på sosiale medier, her kan du følge med på stories fra reiser og dagliglivet
Du kan følge meg på INSTAGRAM Her
eller på Facebook her
REGISTER DEG GJERNE HER HVIS DU ØNSKER GODE REISETILBUD TILSENDT PÅ MAIL, NÅR JEG FÅR INN SPESIALPRISER FRA MINE LEVERANDØRER.
Les gjerne mine tidligere innlegg om Ukens tips om reiseforberedelser Eller Skal du reise bort i påsken ???
Annonser
SJEKK GJERNE UT LINKENE UNDER HVIS DU PLANLEGGER EN REISE
Husk at du kan få linker til bestilling av billetter til både fotballkamper i Europa, teaterbilletter og andre show til mange steder i verden fra meg.
ReiseTips24.no
Jeg skriver om mine reiser og anbefalinger på reisemål rundt i verden. Hovedsakelig i Europa , USA, men også litt fra turer i Norge. Jeg vil også tipse om gode tilbud på fly og hotell, samt andre reiserelaterte produkter. Mitt mål er å ha vært i alle stater i USA i løpet av 2024 så heng med, har fortsatt 26 igjen?? Satser på at dette kommer til å bli bra!!!

Cruiselivet er herlig

Velkommen mars
Du vil kanskje også like

Italia neste år
15. desember 2018
Hjemmepåske 2020
27. mars 2020