Det er veldig urealistiske tider, vi som skulle reist på påskefjellet i dag…..
En annerledes påske, men vi skal holde oss hjemme for landet vårt
Vi skal late som vi er på hytta, spille spill og kose oss uansett. Vi skal lage god mat og være masse ute.
Mine tanker går til alle som gjør alt for at vi skal komme oss helskinnet igjennom denne krisen, de som er syke og deres familier. Jeg har hele tiden sagt at jeg er ikke så redd for å bli syk selv, men at jeg kanskje skal smitte andre som er i risikogruppene.
Regjeringen gjør alt for at det skal gå bra med oss alle. Jeg er mektig imponert over helsepersonell, butikkansatte og andre samfunnskritiske instanser som står i front for oss.
De er på jobb for oss, vi holder oss hjemme for dem
Det kommer tider for både ski, sol og bading det blir påske neste år også……..
Siste skoledag før påskeferie
Idag er det siste skoledag før påskeferien, som min datter sa «føles jo som vi har hatt ferie i mange uker allerede» Etter 3 uker med hjemmeskole er det liksom ikke så store forandringene. Ja hun trenger ikke å stå opp å logge inn til kl 9, men 4 timers skole hver dag er ganske annerledes en å være der fysisk i mange flere timer til vanlig. Jeg er imponert hvor forståelsesfull og tilpasnings – innstillt hun har vært. For henne har nok dansen vært det verste, selv om de har kastet seg rundt der og lagd både digitale løsninger og live treninger.
Har du lyst å vinne dette påskeegget??? Ta en titt på instagram kontoen min før kl 22.00 palmesøndag Foto:Reiseagenten
Hva skal man finne på i ferien?
Bruk nærmiljøet eller dra på dagstur til nabobyen, viktig å få litt frisk luft.
Sjekk nettsidene til turistkontoret i din by, det er utrolig mye bra tips og forslag på disse sidene. De oppdaterer etter myndighetenes anbefalinger, og det kan være lurt da ting forandres fra dag til dag.
Vi har gått til innkjøp av nye puslespill, brettspill og masse godteri. Påskeeggene er velfylte så vi må nok ut å trimme litt i også.
Oslo Plaza, Radisson Blu har stengt men har tent lysene på noen rom slik at det ser ut som et Foto:Reiseagenten
Det ordner seg til slutt!
Det er tider for alt, nå kan vi ikke reise men vi skal lade opp og tillate oss å drømme litt om reiser. Viktig for oss mennesker å ha noe å se frem til. Ikke depp for at du ikke for dratt på hytta, den står der helt sikkert når dette er over også.
Jeg ønsker deg og dine en riktig god palmehelg, ta vare på hverandre og kos dere max